Дополнительная тематика > Беседка

О РАЗНОМ, болталка.

<< < (153/154) > >>

sergeyy:

--- Цитата: rid от 11/03/2022, 11:13:06 ---На этом форуме писать только на русском требования не было. Главное не отказываться понимать что пишут Вам. А переводится всё одним щелчком мыши. Сочуствовать ситуации могу, сам иммигрировал в 2002 году из Узбекистана когда на улицах появились автоматчики и в Афганистан вошли американцы. А винить только себя когда 1991 не сохранил свою Родину.

--- Конец цитаты ---
Дякую! Хотів ще уточнити. Тобто Ви маєте на увазі те, що на виборах 1991 року народ Узбекистану на виборах президента підтримав Карімова а не Салая Мадаминов як у нас обрали Кравчука а не Чорновола і цим відмовилися від демократичного шляху розвитку держави? Я правильно Вас зрозумів? Бо розібратися зі сторони те, що відбулося в іншій державі досить складно. Ми на тих виборах уже облали шлях який привів до війни, але ми хоч і дуже важко але рухалися до демократії і двічі відстоювали це право на Майдані. А в Узбекистані один президент з 1991 до 2016. Це як мінімум застій в розвитку нації а максимум - авторитаризм на мою думку.

rid:
Я нахожусь в том государстве - Канада,в котором форма правления - конфидерация провинций со своим правительствами и двумя государственными языками и свободным пользованием других языков - мультикультурность устраивает больше всего. И я думал в свое время, что СССР превратится в такое же демократическое государство. А все развалилось по феодальному дикому варианту с потерей уровня промышленности, знаний и морали. И каждый отдельный кусок той страны повторяет теже ошибки.

ramunas:
к сожалению не могу прочитать и внятно понять ответ - по этому этот ответ игнорируется

sergeyy:

--- Цитата: ramunas от 14/08/2022, 19:54:59 ---к сожалению не могу прочитать и внятно понять ответ - по этому этот ответ игнорируется

--- Конец цитаты ---
//www.youtube.com/watch?v=0FOxxI5lZZ8Дякую Italiana за посилання на цей шедевр.
ps: Початок дискусії тут:

--- Цитата: ramunas от 29/07/2022, 19:10:36 ---
--- Конец цитаты ---

sergeyy:

--- Цитата: rid от 30/07/2022, 07:06:57 ---Я нахожусь в том государстве - Канада,в котором форма правления - конфидерация провинций со своим правительствами и двумя государственными языками и свободным пользованием других языков - мультикультурность устраивает больше всего. И я думал в свое время, что СССР превратится в такое же демократическое государство. А все развалилось по феодальному дикому варианту с потерей уровня промышленности, знаний и морали. И каждый отдельный кусок той страны повторяет теже ошибки.

--- Конец цитаты ---
Отут я не згоден з Вами ні разу. Давно хотів написати відповідь, але визріло лише зараз.
Боюся, що сподівання на те, що СРСР перетворився б на демократичну державу була такою ж утопічною як і те що широке використання технології турбожрачьки саме по собі змінить світ на краще. Фундаментом демократії є люди, їх культура і відповідний рівень розвитку свідомості та культури. А це займає десятиліття а то і століття (в нинішню інформаційну епоху це швидше, але скільки часу знадобилося тій же Франції і Великобританії?), і завжди є небезпека розвернутися назад. Саме на такому ґрунті може вирости демократична нація і утворитися демократична держава. А що може вирости на російській імперській заквасці!? Зрозуміло що щось потворне і авторитарне. Таким потворним утворенням був СРСР (росіяни ж були титульною нацією і совка) і такою ж є сучасна росія, і такою ж була царська росія. Я не беруся засуджувати російський народ як такий (титульну націю типу) , бо цим нещасним сотні років назад вирвали корені з м'ясом і прищепили сурогат чужої величі перетворивши на страшних потвор. Я зараз розбираю потворність самої системи, насаджених звичаїв та світогляду. Щоб усвідомити що це за закваска я міг би порекомендувати відео-розбір книги "ЧИТАНКА 36: "Збагнути Росію: свідчення очевидців" Олександра Палія" з каналу "Рагулівна" але воно українською мовою, воно довге і там навіть субтитрів немає щоб їх автоматично перекласти. Це розбір книги в якій зібрані свідчення різних людей (зокрема з європейських країн) про росію 100, 200, 300 років назад... І з цього відео Ви би зрозуміли, що ті звірства і дикість які Росія робить зараз вона і сто і двісті і триста років назад. І якби СРСР після війни в Афганістані всім світом не посадили би на сраку, то ніяких подвижок в сторону демократії не було би. Це ж і вбило совок. Стосовно Росії після 1991 року може в неї і був шанс на демократію. Принаймні тоді в ній совковості було навіть менше ніж в тогочасній незалежній Україні, але тільки якби там була політична воля на творення власної ідентичності багатонаціонального народу, творення політичної демократичної нації і роботою над помилками, але це був би дуже важкий шлях перетворив би на політичних трупів не одного політичного лідера в Росії. Тому вони обрали найлегший шлях - повернути до свого ісконного болота.
Те ж саме стосується мультикультурності в СРСР. Теж міф. Скільки десятків унікальних мов (а значить і народів з їх культурами) назавжди зникло за час існування СРСР? А скільки ще зникне в найближчі десятиліття? Чому в Радянському союзі були анекдоти про смішних чи забавних молдаван, чукчів, українців, білорусів (щоб не сказати хохлів) і т.д.? Хто завгодно окрім забавних русскіх (образ забавного русского створюється зараз в Україні). От Вам було приємно коли Ізюм критикуючи Вас тикав Вам вашою національністю? А корені то цього якраз у такому ставленні титульної нації совка до всіх інших. Навіть якщо б це було не з метою образити  чи напівжартома. А зараз? Наприклад взяти бурятів які масово гинуть на нашій землі. Це ж геноцид одного народу (буряти) загорнутий в геноцид іншого (українці) як матрьошка в матрьошку (Це вислів Віталія Портнікова). Буряти це ж не такий багаточисельний народ. І більшість з тих хто загинув в Україні прийшовши сюди як загарбники і окупанти не з москви і не з пітера а з різних віддалених регіонів росії. Коли була війна в Афганістані то там так же гинуло багато українців?
Тепер стосовно багатомовності. В Україні ніхто російську мову не притісняв і російськомовних до 2014 року теж ніхто не підштовхував до переходу на українську. А зараз я не підтримую тих хто намагається підштовхнути російськомовних українців до переходу на українську, особливо коли це робиться грубо (кожен має переходити на українську мову в своєму темпі бо це може бути не так легко як здається і потребує часу) але я їх розумію бо цьому є вагома причина. Але ж росія не напала на нас через мову. Росія на нас напала бо їх імперська ідентичність побудована на міфах і надутій величі сконструйованих на спотвореній історії і культурі українського народу. Вони просто не можуть визнати того що Україна це не частина росії. Тобто тупо не визнають нашу незалежність. А українці просто хочуть жити у власному домі а не у домі Чікотіли від якого треба було б відгородитися високим парканом та злими собаками. У нас є своя земля і культурна спадщина, за які ми відповідаємо і які нам берегти. А росія бажала б все це знищити в угоду власної величі. Та і Україна є досить однорідною за своїм антропологічним скаладом більше навіть ніж Германія чи Франція. Звичайно у нас є і такий народ як киримли і регіональні відмінності населення, і включення інших народів, але в цілому українці моноетнічні. То чому нам потрібна інша державна мова окрім української. Вільний розвиток інших мов в Україні захищає наша конституція.

Навигация

[0] Главная страница сообщений

[#] Следующая страница

[*] Предыдущая страница

Перейти к полной версии